Hashtag #NEWASTUJU

Hashtag #newastuju vznikl na popud hashtagu #neplastuj. Přišlo nám, že zde není žádný relevantní hashtag k Zero Waste konceptu životního stylu a tak jsme začali brainstormovat a vynalézat další zajímavé hashtagy, díky kterým bychom měli daleko snadnější a přehlednější filtr pro Zero Waste obsah na Instagramu. Inspirace ostatních uživatelů a širší společnosti byla také naší motivací. Napadl nás hashtag #newastuju a po několika minutové debatě jsme se rozhodli ho začít používat.

Hashtag #newastuju jsme začali umisťovat a tagovat pod naše veškeré příspěvky a také jsme začali doufat, že se chytne mezi publikem. Pokud bychom byli schopni tento hashtag dostat mezi širokou veřejnost na Instagramu, který je dnes velice populární a každý teenager ho používá, dosáhli bychom toho nejvyššího cíle - inspirovat mladou generaci, která za nedlouho bude tou generací, která bude mít moc vše změnit. Bude moct bojovat za životní prostředí a za naši planetu Zemi. Bude daleko otevřenější novým nápadům a cestám, jak udržet naši planetu živou a ne z ní udělat jenom odpadové království.

 

odpad-planeta-zeme-na-www.frieco.org

 

Hashtag jsme nekontrolovali nějakou dobu, ale když jsme se po 2 měsících podívali, vypadalo to skvěle. Hashtag #newastuju měl něco přes 400 zmínek, přičemž my jsme přispěli cca 100 - 150 příspěvky. Skvělá zpráva pro nás, ale hlavně pro všechny, kteří se snaží protlačit ekologii a životní prostředí mezi témata, která by se měla začít řešit daleko více intenzivněji a na vyšších místech ve státních sférách.

Update k 11. 8. 2019 - hashtag #newastuju má již přes 980 označení a začíná ho využívat i široká veřejnost! Díky!

 

 
 
 

Hashtag používají brandy jako Brčka z Bali, Kideco bottles, Dost bylo plastu!, Bambusová brčka, Tropikalia.cz, Brčkoo nebo třeba Green Loop.

Jen tak dál, díky! Poud budete přidávat jakýkoliv příspěvek s tématikou Zero Waste, ekologie , životnímu prostředí nebo odpadového hospodářství, určitě nezapomeňte na hashtag #newastuju.

Další hashtagy, které můžete použít pro obsah tohoto rázu jsou:

#planetorplastic

#plasticfree

#reduce

#upcycle

#plasticpollution

#zerowaste

#noplastic

#nowaste

#lessplastic

#plasticwaste

#plasticfree

#passonplastic

#nomoreplastic

#environment

#proudlyeco

#plasticpollutes

#plastjepast

#dostbyloplastu

#frieco

#zivotniprostredi

#zerowaste

#trashhero

#neplastuj

#neplastuju

#eco 

 

PS zkusili jste někdy zadat do adresového řádku tuto URL: www.newastuju.cz? =)

Pokud vás zajímá, jak můžete i vy začít žít newastuju (žít život del Zero Waste životního stylu), návod jsme sepsali zde.