NAŠE MISE

Když jsme se s Tomášem rozhodli, že zjistíme, kolik lidí v našem okolí zajímá problematika plastů na naší, dosud zelené planetě, ani ve snu by nás nenapadlo, že nás po jediném roce bude více než 13.000. Toto jsme opravdu nečekali a vzhledem k tomu, že jsme se dostali, i díky vám, takhle daleko (a to je teprve začátek!), rozhodli jsme se, že zjistíme, kolik z vás je ochotno zapojit se do experimentu #newastuju, jehož cílem bylo zjistit, kolik lidí se aktivně zapojí v boji proti plastu.

 

Největší inspirací pro nás byla společnost 4Ocean, ve které se dva surfaři rozhodli bojovat se znečištěnými plážemi plných odpadků. Jejich příběh zná dnes celý svět, jejich náramky z recyklovaného materiálu sesbíraného na plážích viděl snad každý. Jejich projekt nás motivoval zamyslet se nad problematikou hlouběji. Chtěli jsme být lepší, udělat více než "pouze" sbírat odpadky, chtěli jsme se hlouběji a systematicky zamyslet nad řešením globálního problému, protože sbírání odpadků, při dnešní produkci plastů, prostě nestačí…

 

Věděli jsme, že pokud se opravdu rozhodneme pro experiment formou prodeje jakéhokoliv produktu, jehož celý výtěžek půjde na boj proti plastům, musí tento projekt stát opravdu za to. Oba jsme totiž děláme věci naplno a poctivě na 100 %. Udělali jsme si průzkum trhu, kde jsme se zaměřili na veškeré projekty bojující proti plastu. Zde se můžete podívat na náš článek z 19. 9. 2018, kde jsme hodnotili TOP 5 projektů, které se rozhodli postavit proti plastovému odpadu.

 

Seabin project je skvělou volbou v marínách a docích, kde tenhle evoluční koš pojímá plovoucí odpadky. Dalším projektem byla společnost The Ocean Cleanup, která pomocí „hada“ položeného na vodní hladině, poháněná větrem a mořskými proudy sbírala odpadky z hladiny pacifického oceánu tzv. Velké pacifické odpadkové skvrny. Její ohromnou výhodou bylo, že oproti sítím, které slouží pro sběr odpadu z hladiny moře, nepoškozuje mořskou faunu. Vítězem se tedy pro nás stala společnost Recycling Technologies, která jako jediná přichází s revolučním řešením otázky „Doby plastové.“

 

Současná recyklační technologie má totiž omezené možnosti, což vede k tomu, že většina našich “recyklovaných” odpadů končí na skládkách, spalovnách nebo v oceánu (odhaduje se, že v Evropě se zrecykluje pouze 30 %). Britská společnost Recycling Technologies vyvinula revoluční technologii, která mění všechny formy plastových výrobků na původní materiál, tedy ropu a vosk, nazývaný Plaxx. A to včetně materiálů, které jsou tradičně považovány za nerecyklovatelné. Firma v první polovině roku 2018 získala 3,7 milionů liber z crowdfoundingu, což je o cca 200 procent více než byl jejich cíl. Cílem společnosti je zvýšit využitelnost recyklace plastů do roku 2027, kdy plánují vystavět více než 1300 strojů RT7000 po celém světě. Tyto stroje poté budou obstarávat přeměnu vyprodukovaných plastů za pomoci složitého technologického procesu. Navíc doufají, že jejich technologie “uzavře kruh v životním cyklu plastu od ropy do plastu a zase zpět k Plaxxu”.

 

Staňte se i Vy součástí tohoto skvělého projektu a podílejte se na revoluční technologii, tolik potřebnou pro naší planetu v boji proti plastům!

 

Zakoupením designových misek z kokosových ořechů podpoříte organizaci Recycling Technologies, která disponuje patentem č. 10093860 (více informací naleznete zde), a která za jeho pomoci dokáže recyklovaný plast převést zpět do formy ropy respektive oleje, který poté pohání generátor pro výrobu elektrické energie. Z kokosových ořechů, namísto jejich spálení ve spalovnách, jako jediní posíláme veškerý výtěžek právě firmě Recycling Technologies. Frieco misky jsou ekologické, protože se dají využít namísto jejich zbytečné likvidace. Jsou skvělým designovým prvkem ve Vaší domácnosti. Jejich koupí podpoříte boj s plastovým odpadem nejen v našich oceánech. Budoucnost je v Recycling Technologies!

 

kokosova_miska_frieco_5

 

Dalším našim krokem byl boj se znečištěním ovzduší a celkové deforestrace naší planety. Na tento popud jsme se rozhodli přijít s produktem, který bude schopen pomoct v této problematice. Nejedná se "pouze" o tyto problémy, ale pokud z naší planety vymizí lesy, bude to obrovský, globální problém. Biodiverzita bude upadat, zvěř nebude mít, kde se schovat, všechny ty organismy, které mají v lese klid ke svému životu, který je důležitý pro naší planetu, a tím i pro nás, pro lidstvo, nebudou moct žít jako tomu je dodnes.

Díky tomuto zjištění jsme na trh uvedli S01E50. Mikina, která bojuje za životní prostředí a která z vás udělá bojovníka za osvětu těchto všech globálních problémů. Jestli jste nikdy nebyli blízko tomu, jak zachránit svět, tak teď máte poprvé možnost podílet se na dlouhodobém vzdělávání, inspiraci a motivaci, které povede ke globální změně. Nemáme jako lidstvo na výběr.

Mikina I DO CARE ABOUT ZIVOTNI PROSTREDI má certifikace GOTS a FAIR WEAR (o nichž si můžete přečíst více na kartě produktu tady), zároveň je vyrobena z bio bavlny a ještě ke všemu jsme se rozhodli za každou mikinu vysadit jeden strom. Ne pouze sazenici, která by neměla moc velkou šanci na přežití, ale přímo stromek určený k sázení.

 

Mikina_I_DO_CARE_ABOUT_ZIVOTNI_PROSTREDI_FRIECO_1