PROČ KOKOS?

Využití "nepotřebných" kokosových ořechů je ekologicky šetrné, protože namísto jejich spálení, po využití v potravinářském průmyslu, mohou být dále využity jako naše misky. Tyto nádherné designové misky, které jsou symbolem návratu ke kořenům v gastronomii a návratu k nevyužitým zdrojům naší zelené planety, nám pomáhají šířit myšlenku Zero Waste.

 

Naše kokosové misky - The Coco Set koupíte zde.

 

Jednoduchá údržba:
– misky jsou omyvatelné pod tekoucí vodou
– jednou týdně nebo jednou měsíčně v závislosti na četnosti použití můžete misky vytřít kokosovým olejem abyste prodloužili jejich životnost
– misky pečlivě vysušte a uchovávejte v suchu

 

kokosova_miska_frieco_6

 

JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O MISKY?  

Naše kokosové misky jsou 100% přírodní produkt a pokud chcete, aby Vám posloužily co nejdéle, je dobré jim věnovat alespoň základní péči. Dodržením následujích pár rad a doporučení zajistíte svým miskách dlouhý život, což všichni chceme, je to tak? :)

  

POUŽITÍ

 

Kokosové misky jsou 100% ručně vyráběny ze skořápek kokosových ořechů a následně ošetřeny pouze kvalitním kokosovým olejem. Z tohoto důvodu jsou náchylnější k prasknutí při jejich nesprávném použití. Nejlépe poslouží k servírování studených pokrmů nebo pokrmů při pokojové teplotě. Pokud chcete servírovat i teplé či horké pokrmy, doporučujeme předem misku vypláchnout teplou vodou a nechat oschnout. Kokosové misky nevystavujte extrémně vysokým teplotám.

 

UPOZORNĚNÍ: Ve výjimečných případech může miska vlivem vysoké teploty prasknout! 

 

Misky jsou určeny k servírování a okamžité konzumaci pokrmů, nedoporučujeme v nich pokrmy skladovat delší dobu. Misky nejsou vhodné do mikrovlnné ani jiné trouby, do myčky nádobí, ledničky ani k vaření pokrmů. 

 

MYTÍ A ČIŠTĚNÍ

 

Doporučujeme misky ihned po použití omýt ve vlažné vodě za pomoci šetrného mycího prostředku na nádobí. Misky nejsou vhodné do myčky nádobí. Nenechávejte kokosové misky dlouho namočené. 

 

PÉČE

 

Pokud chcete svým kokosovým miskám dopřát nejlepší péči a užít si je co nejdéle, doporučujeme přibližně po každém 10. použití ošetřit misku kokosovým (případně jiným) olejem. Kokosový olej zajistí hladký a lesklý povrch díky opětovnému zaplnění přirozených rýh. 

 

PROTOŽE KOKOSOVÉ MISKY JSOU RUČNĚ VYRÁBĚNÝM PŘÍRODNÍM PRODUKTEM, MĚJTE PROSÍM NA PAMĚTI, ŽE JEJICH ŽIVOTNOST NELZE VŽDY PŘEDEM JASNĚ URČIT.